Fascynujący portal z intrygującymi treściami. Tylko u nas wyjątkowe wpisy.

opona zwijana mtb duro

0
Posted in inne By admin

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju aut znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że aby móc upajać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go należycie przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie użytkuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona do roweru duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, w następstwie tego lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy przecież, aby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego warto sprawić szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower od początku do końca umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony w trakcie całego sezonu.